Netscape

Netscape je prohlížeč z dlouho historií. V jednu dobu dokonce udával tempo vývoje webu. Přinesl takové novinky jako jsou Cookies, Java Scirpt nebo rámy. Poté při tzv. "válce prohlížečů" ale přišla tvrdá rána od prohlížeče Internet Explorer. To donutilo uvolnit zdrojový kód prohlížeče, diky tomu později vznikl projekt Mozilla vyvíjející prohlížeč Mozilla Suite a následně Firefox. Poslední verze Netscapu používají právě jádro užívané i ve Firefoxu.

Netscape od osmé verze používá k zobrazování stránek jak jádro Gecko, tak i jádro užívané v Internet Exploreru. Nechybí zde samozřejmě podpora záložek, RSS čtečka nebo automatické doplňování adres a hesel. Můžete zde ovšem také najít funkci "živý obsah", která vám k právě prohlíženým stránkám dodává související informace. Hodně Netscape klade důraz na bezpečnost. Proto jsou v něm zabudovány spyware a adware filtry a mnoho dalších bezpečnostních prvků.

Bohužel Netscape trpí velkými nároky na hardware počítače. Jeho rychlost zrovna také neoslní a ani se stabilitou to není nejlepší.

Související odkazy