SEO: Popisky a klíčová slova v hlavičce stránky

V minulých článcích jsme si rozebrali, jak psát titulek a jak by měly vypadat URL adresa. Dnes se podíváme na popisky a klíčová slova, které můžeme vyplnit v meta tagu description a keywords.

SEO

Kategorie článku: SEO

17. 9. 2010 14:09

Klíčová slova

Začneme klíčovými slovy. Vyplnit je můžete v hlavičce stránky v meta tagu:

<meta name='keywords' content='výčet klíčových slov'/>

Teoreticky byste měli uvést taková slova, která vystihují danou stránku. V praxi je tato snaha podle mě zbytečná. Dnes všechny hlavní vyhledávače tento meta tag ignorují.

Popisek

Meta tag description má důležitější pozici. Jeho zápis vypadá takto:

<meta name='description' content='popisek stránky'/>

Popisek stránky by měl být dlouhý maximálně 150 až 160 znaků. (Právě takové množství znaků zobrazují vyhledávače Google a Bing). A k čemu vlastně popisek je? Popisek se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání u vyhledávačů Google a Bing. Popisek je tak po titulku, další důležitý prvek, podle kterého se lidé rozhodují, zda si vyberou vaše stránky. Navíc v poslední době i Seznam.cz začal využívat popisku ve výsledcích vyhledávání.

Při psaní popisků stránky využívejte klíčová slova. Pokud vyhledávaná slova jsou obsažena v popisku, jsou vyobrazeny tučným písmem (tzv. snippets). To u uživatelů vyvolává pocit, že daná stránka je relevantní a zvyšujete si tak šanci, že na vás uživatel klikne. Mimochodem podle výzkumu jsou snippets nejdůležitějším faktorem, proč danou stránku navštívit.

Na druhou stranu nejděte do opačného extrému, kdy popisek bude složen jen z klíčových slov, které dohromady nedávají smysl. Vyhledávač vám možná na špek skočí, ale uživatel ne a na vaši stránku nepůjde.

Otázky do diskuse

  • Máte nějaké další tipy, jak psát popisky?
  • Znáte nějaké zajímavé články, o tom jak psát poutavé popisky?
Jan Mikula

* povinné položky

Zatím žádný komentář.

Přidejte vlastní názor
* povinné položky
Export komentářů v článku (RSS)