Archiv článků: Moderní tvorba stránek

Průvodce CSS3: Přehled novinek a jejich podpora v prohlížečích

13. 9. 2011 - V létě jsem obhájil bakalářskou práci nazvanou Možnosti jazyka CSS3 a jeho podpora v prohlížečích. Naleznetě v ní stručnou historii vývoje CSS, základní novinky v CSS3, jejich podpora v prohlížečích a možnosti emulace ve starších prohlížečích.


HTML5: Doctype

23. 9. 2010 - Začínáme sérii článků o HTML5. Půjdeme postupně. Jako první si vezmeme na paškál doctype. Doctype byl v HTML5 velmi zjednodušen. A již dnes ho doporučuji používat.


SEO: Popisky a klíčová slova v hlavičce stránky

17. 9. 2010 - V minulých článcích jsme si rozebrali, jak psát titulek a jak by měly vypadat URL adresa. Dnes se podíváme na popisky a klíčová slova, které můžeme vyplnit v meta tagu description a keywords.


SEO: Jak by měla vypadat URL adresa?

9. 9. 2010 - V minulém článku jsme psali o tom, jak by měl vypadat titulek. Dnes se zaměříme na URL adresy. Správně navrhnuté adresy nejsou důležité jen z hlediska SEO, ale i z hlediska použitelnosti.


SEO: Jak psát titulek stránky?

2. 9. 2010 - Začínáme prvním článkem z oblasti SEO. Budeme se zabývat navrhováním titulků stránek. Rozebereme si několik pravidel, které by vaším stránkám mohly pomoci dostat se na lepší pozice ve vyhledávačích.


CSS3: Barvy - RGB, HSL, opacity a currentColor

1. 9. 2010 - Tímto článkem začínáme sérii článků na téma CSS3. Dnes se budeme zabývat prací s barvami. Používáním barev se zabývá speciální modul specifikace CSS3 Color. Barvy v CSS používáme zejména k definování barvy písma a barvy pozadí prvků.


CSS3 selektory: Jaká je podpora prohlížečů?

27. 12. 2008 - V tomto článku se zaměříme na podporu CSS selektorů ze specifikace CSS3 v prohlížečích, které mají relevantní podíl na trhu. Výsledky jsem získali z testu na stránkách CSS3.info.


Mikroformáty: Jaká je podpora prohlížečů?

25. 12. 2008 - Kdo se zabývá tvorbou webových stránek jistě zaslechl slůvko mikroformát. V tomto článku se nebudme zabývat tím, co jsou to mikroformáty, ani jak se dělají. Zaměříme se spíš na jejich praktické používání v internetových prohlížečích.